Każdy, kto prowadzi własny biznes prędzej lub później stanie przed koniecznością skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Kiedy powinniśmy skorzystać z usług radcy prawnego? W jaki sposób wybrać najlepszą kancelarię? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Reputacja

Poszukiwania profesjonalnego prawnika powinniśmy rozpocząć od przeprowadzenia wywiadu wśród najbliższych znajomych i rodziny. Jeżeli potrzebujemy skorzystać z usług adwokata, który specjalizuje się w pomocy przedsiębiorstwom, to dobrze poszukać opinii osób prowadzących własną działalność. Jeżeli ich firma funkcjonuje na rynku już jakiś czas, to na pewno mieli oni do czynienia z jakąś kancelarią. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najlepszą wizytówką prawników, są opinie, które wystawili im klienci. Należy pamiętać, że wybrana kancelaria powinna być dopasowana do kierunku naszej działalności – inni adwokaci zajmują się obsługą dużych korporacji, a inni, wspieraniem średnich i małych przedsiębiorstw. Jeżeli jednak okaże się, że wśród naszych znajomych nie znajdzie się nikt, kto byłby w stanie polecić nam usługi jakiegoś prawnika, to najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie poszukiwań w internecie. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na referencje, którymi chwali się kancelaria. Dzięki nim dowiemy się, czy praca zatrudnionych w niej prawników została doceniona przez obsługiwanych klientów.

Dobrze czy tanio?

Czynnikiem, który z pewnością nie powinien decydować o wyborze danej kancelarii prawnej,  jest cena. Należy zdawać sobie sprawę, że chęć zaoszczędzenia gotówki może nas słono kosztować. Tanie kancelarie nie będą w stanie zaoferować nam usług utrzymanych na najwyższym poziomie. Jeżeli zależy nam na zatrudnieniu fachowców w swojej dziedzinie, to zamiast szukać cennika, powinniśmy skupić się na doświadczeniu oraz podejściu do klienta.

Wspólnicy i of counsel

Tomasz Barylski

Radca prawny, Wspólnik

Więcej

Adam Brzozowski

Radca prawny, Wspólnik

Więcej

Wojciech Kocot

Radca prawny, Wspólnik

Więcej

Wiesław Opalski

Radca prawny, of counsel

Więcej
Poznaj wszystkich

Kancelaria prawnicza

UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 4/6
Pokój 115

00-333 WARSZAWA

Kontakt